Monitorujemy produkty finansowe specjalnie dla Ciebie

Bankowe konto firmowe – korzyści i jak założyć

Bankowe konto firmowe

Z kontem firmowym możesz w niezawodny sposób obsługiwać transakcje płatnicze swojej firmy. Konto przekonuje bezpieczeństwem – zarówno przy wypłatach wynagrodzeń, przelewach od Państwa klientów, jak i transakcjach do i z zagranicy. Z kontem biznesowym możesz również wypłacać gotówkę i drukować wyciągi z konta w dowolnym momencie

Korzyści z konta biznesowego

 • Bezpieczne transakcje płatnicze w Polsce, w obszarze SEPA i na całym świecie
 • Elastyczne zarządzanie kontem poprzez bankowość internetową dla klientów korporacyjnych
 • Odpowiednie oprogramowanie bankowe
 • Proste przetwarzanie rezerwacji w formie papierowej i bezpapierowej
 • Swoboda finansowa dzięki kredytowi w rachunku bieżącym
 • Sieć serwisowa z około 17.300 polskimi bankomatami
 • Uczciwe i kompetentne doradztwo w Twoim lokalnym banku

Konto firmowe – dostępne zawsze i wszędzie

Posiadając rachunek firmowy, możesz zarządzać transakcjami płatniczymi w dowolny sposób: zarówno w lokalnym banku, jak i w Internecie. Za pomocą karty możesz wypłacać gotówkę, drukować wyciągi z konta oraz dokonywać przelewów w około 17 300 bankomatach i 14 000 maszyn samoobsługowych. Przedsiębiorcy, osoby pracujące na własny rachunek i freelancerzy mogą również przeprowadzać swoje transakcje bankowe w podróży lub w biurze dzięki bankowości internetowej – prosto, bezpiecznie i wygodnie. Dzięki naszej aplikacji bankowej posiadacze kont mogą w każdej chwili uzyskać dostęp do swojego konta firmowego i na bieżąco kontrolować swoje finanse. Jednocześnie możesz płynnie i bezpiecznie obsługiwać krajowe i międzynarodowe transakcje płatnicze.

Jak otworzyć rachunek firmowy

Nie masz jeszcze konta biznesowego? Następnie odwiedź lokalny bank, aby otworzyć konto biznesowe. Do otwarcia konta potrzebne są między innymi następujące dokumenty:

 • dokument tożsamości w celu legitymizacji,
 • wpis do rejestru handlowego lub wyciąg z rejestru handlowego,
 • numer identyfikacyjny przedsiębiorstwa/numer identyfikacji podatkowej oraz
 • aktualny odpis z rejestru służącego przejrzystości – w przypadku osób prawnych.

Jeśli masz pytania dotyczące kont firmowych i zakresu usług, pracownik Twojego banku chętnie Ci pomoże.

Oprogramowanie bankowe dla Twojego konta firmowego

Różne banki oferują specjalne rozwiązania w zakresie zarządzania finansami dla klientów biznesowych. Dzięki oprogramowaniu bankowemu możesz bezpiecznie obsługiwać swoje transakcje płatnicze i związane z nimi rezerwacje cyfrowo. Przedsiębiorstwa, osoby prowadzące własną działalność gospodarczą, osoby wykonujące wolny zawód, jak również osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą mają w każdej chwili wgląd w swoje transakcje płatnicze i ruchy na rachunku bieżącym. W doborze odpowiedniego oprogramowania bankowego pomoże Ci doradca klienta korporacyjnego.

Elastyczność finansowa dzięki kredytowi w rachunku bieżącym

Kredyt w rachunku bieżącym lub kredyt obrotowy daje klientom biznesowym swobodę finansową. Z konta biznesowego można korzystać do wysokości uzgodnionego limitu kredytowego, np. w celu uzyskania rabatu gotówkowego lub prefinansowania towarów. Wniosek o kredyt w rachunku bieżącym składasz w swoim banku – bezpośrednio przy otwieraniu rachunku firmowego lub w późniejszym terminie. Zatwierdzenie pożyczki zależy, na przykład, od Twojej zdolności kredytowej. Twój bank zazwyczaj uzyska raport BIK i sprawdzi niektóre dokumenty firmy. Informacje na temat kredytu w rachunku bieżącym oraz warunków jego przyznawania można uzyskać w banku.

Udostępnij wpis

Sprawdź także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *