Monitorujemy produkty finansowe specjalnie dla Ciebie

Czym jest usługa Garmin Pay?

Garmin pay

Garmin Pay to technologia płatności mobilnych firmy Garmin. Była to pierwsza metoda płatności za pomocą smartwatcha dla klientów banków w krajach niemieckojęzycznych. Możesz łatwo dokonywać płatności bezgotówkowych i zbliżeniowych za pomocą zegarka Garmin. I możesz to zrobić w każdym sklepie lub restauracji, która obsługuje płatności zbliżeniowe.

Usługa Garmin Pay jest zintegrowana z wybranymi urządzeniami Garmin wearables.

Jak dokładnie działa usługa Garmin Pay?

Garmin Pay działa bezdotykowo dzięki technologii NFC (NFC to skrót od Near Field Communication).

Czytniki kart z obsługą NFC można rozpoznać po symbolu, który wygląda podobnie do symbolu Wifi i jest umieszczony bezpośrednio na urządzeniu. Wiele czytników kart obsługuje obecnie technologię NFC. Nawet wiele piekarni i kiosków oferuje obecnie tę nowoczesną metodę płatności. Aby zapłacić, wystarczy przyłożyć kartę debetową lub kredytową, a teraz także zegarek Garmin, do czytnika kart. Ponieważ usługa Garmin Pay działa bez konieczności wprowadzania kodu PIN do czytnika kart, możesz płacić szybciej i łatwiej niż kiedykolwiek wcześniej.

Czy do korzystania z usługi Garmin Pay potrzebuję własnej karty kredytowej?

Nie. Z usługi Garmin Pay można również korzystać za pośrednictwem dostawców płatności, takich jak VIMpay. Ci dostawcy usług płatniczych bezpłatnie tworzą Twoją osobistą, cyfrową kartę MasterCard bezpośrednio na smartwatchu. Karta istnieje wtedy tylko na Twoim zegarku. Aby móc nią płacić, przelewasz pieniądze z normalnego konta bankowego na swoją wirtualną kartę i obciążasz ją kredytem.

Jak zainstalować usługę Garmin Pay na moim urządzeniu?

To proste: najpierw upewnij się, że zegarek Garmin Smartwatch jest sparowany ze smartfonem przez Bluetooth. Następnie otwórz aplikację Garmin Connect na swoim smartfonie, dotknij menu i wybierz urządzenie Garmin, na którym chcesz aktywować usługę Garmin Pay. Aplikacja poprosi Cię o wybranie lub dodanie karty kredytowej.

Jeśli masz kartę kredytową w kompatybilnym banku, możesz ją dodać w kilku krokach za pomocą aplikacji Connect. Szczegółowe instrukcje można znaleźć tutaj lub na poniższym filmie:

Jeśli Twój bank nie jest uwzględniony, po prostu skorzystaj z usług niebankowego dostawcy usług płatniczych, takiego jak App Store czy Google Play. Pobierz bezpłatnie jedną z dwóch aplikacji na swój smartfon, załóż konto i otrzymaj wirtualną, cyfrową kartę MasterCard, którą możesz zasilić kredytem. Na koniec wpłacasz te środki na swój zegarek Garmin Smartwatch.

Zasada kredytowa służy bezpieczeństwu i przejrzystości: w cyfrowym portfelu Twojego Smartwatcha znajduje się tylko tyle pieniędzy, ile przelałeś na wirtualne konto. Ty decydujesz, czy chodzi o dziesięć euro czy o tysiąc euro. A jeśli spontanicznie będziesz potrzebował więcej środków, możesz doładować kartę Mastercard w czasie rzeczywistym w sklepie.

Jak płacić za pomocą Garmin Pay?

W menu sterowania zegarka Garmin znajdziesz ikonę portfela Garmin Pay. Aby płacić za pomocą zegarka, wybierz portfel w menu i aktywuj go, wprowadzając czterocyfrowy kod PIN, który ustawiłeś podczas instalacji. Symbol NFC, który znajdziesz również na czytnikach kart, za pomocą których możesz dokonywać płatności zbliżeniowych, pojawi się na wyświetlaczu Twojego zegarka. Teraz przyłóż zegarek Garmin do punktu styku urządzenia, a płatność zostanie zrealizowana bez konieczności wprowadzania kodu PIN w terminalu płatniczym. Spokojnie!

Dobrze wiedzieć: Po aktywacji, można korzystać z portfela przez 24 godziny bez konieczności ponownego wprowadzania kodu PIN. Ponowne wprowadzenie kodu PIN jest konieczne tylko wtedy, gdy zdejmiesz zegarek lub aktywujesz funkcję drzemki na karcie.

Czy jest jakiś limit podczas płacenia za pomocą Garmin Pay?

Jeśli korzystasz z usług operatora płatności, to Ty decydujesz, ile pieniędzy wpłacasz na swoje konto kredytowe, czyli na wirtualną kartę kredytową. Możesz korzystać tylko z pieniędzy, które ustawiłeś jako kredyt. Praktyczne: Podczas gdy płatności zbliżeniowe kartą debetową lub kredytową są możliwe tylko do kwoty 25 euro bez wprowadzania kodu PIN w terminalu, za pomocą Garmin Pay można płacić również powyżej tej kwoty bez kodu PIN.

W zależności od aplikacji, obroty, które mogą być przetwarzane przez aplikacje w ciągu roku są różne. Informacje o warunkach można znaleźć bezpośrednio na stronie VIMpay.

Jeśli karta kredytowa banku została połączona z usługą Garmin Pay, obowiązuje limit karty kredytowej. Jeśli chcesz ustawić lub zmienić limit, po prostu skontaktuj się z bankiem z prośbą o to.

Gdzie mogę płacić za pomocą Garmin Pay?

Z usługi Garmin Pay można korzystać niemal wszędzie tam, gdzie możliwa jest płatność zbliżeniowa.

Dzięki usłudze Garmin Pay Twój smartwatch w mgnieniu oka staje się cyfrowym portfelem, zapewniając Ci zupełnie nowy poziom elastyczności. W życiu codziennym, a zwłaszcza podczas uprawiania sportu. Bo nieważne, czy po biegu masz spontaniczną ochotę na shake’a, chcesz kupić sobie nowe czasopismo czy zrobić szybkie zakupy na kolację po treningu: to wszystko jest możliwe, nawet jeśli zostawiłeś pieniądze i karty w domu. Teraz nie musisz już chować luźnych drobniaków w spodenkach do biegania.

A teraz nie musisz się martwić, że ktoś włamie się do Twojego portfela na siłowni. Od tej pory Twoje pieniądze są zawsze z Tobą. Bezpośrednio na nadgarstku.

W niektórych miastach na świecie można nawet płacić za pomocą Garmin Pay w środkach transportu publicznego. Sprawdź tutaj, czy Twoje miasto jest uwzględnione. Cały czas dodawane są kolejne. Bądź na bieżąco.

Jak bezpieczna jest usługa Garmin Pay?

W usłudze Garmin Pay bezpieczeństwo jest najważniejsze. Twoje dane są chronione za pomocą najnowocześniejszych technologii szyfrowania, a podczas transakcji nie są przekazywane żadne poufne informacje. Dla każdej pojedynczej transakcji technologia Mastercard generuje tzw. tokeny. Jest to unikalne połączenie numeru karty i urządzenia, które jest przekazywane do terminala w punkcie sprzedaży w standardowej, zaszyfrowanej formie wraz z datą ważności. Dzięki technologii tokenów, płatności mogą być dokonywane bez przekazywania poufnych danych bankowych lub danych kart kredytowych.

Ponadto, funkcja Garmin Pay w zegarku musi być aktywowana raz dziennie za pomocą kodu PIN i jest blokowana natychmiast po zdjęciu zegarka z nadgarstka. Jeśli więc kiedykolwiek zgubisz swój zegarek, nikt nie będzie mógł nim zapłacić. W każdej chwili mogą Państwo również tymczasowo zablokować wirtualną kartę kredytową na swoim koncie VIMpay.

Czy płacenie za pomocą Garmin Pay będzie mnie coś kosztować?

Nie. Płacenie za pomocą Garmin Pay jest bezpłatne. Nie ma żadnych opłat transakcyjnych.

Udostępnij wpis

Sprawdź także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *