Monitorujemy produkty finansowe specjalnie dla Ciebie

Jak działa wpłatomat?

Wpłatomat

Masz kilka opcji wpłaty gotówki na swoje konto. Jest to możliwe np. przy wpłatomacie lub liczarce monet, jak również bezpośrednio w kasie banku. W ten sposób bez większego wysiłku możesz mieć banknoty i monety zapisane na swoim koncie.

Banknoty i monety na Twoje konto

Twoja świnka skarbonka jest pełna do granic możliwości? Masz w domu gotówkę ze sprzedaży samochodu? Następnie wpłać pieniądze w bankomacie lub w kasie Twojego lokalnego banku.

Pieniądze są zazwyczaj natychmiast przelewane na Twoje konto i w zależności od metody wpłaty gotówki, są dostępne na Twoim rachunku bieżącym w ciągu jednego dnia roboczego. Możliwe są również wpłaty gotówkowe na konto oszczędnościowe lub call money.

Wpłata gotówki w bankomacie

Wiele oddziałów posiada wpłatomat. Tam możesz szybko i łatwo wpłacić gotówkę na swój rachunek bieżący. Jeśli chcesz wpłacić tylko drobną resztę, możesz to zrobić w automacie do liczenia monet. Licznik monet automatycznie oblicza kwotę, którą wpłaciłeś.

Następnie otrzymasz dowód wpłaty. Kwota ta zostanie przelana na Twoje konto. Aby dokonać wpłaty gotówki w automacie wystarczy karta debetowa.

Wpłata gotówki w kasie banku

Masz również możliwość zdeponowania banknotów lub monet w okienku bankowym. W zależności od oddziału, drobne można oddawać bez sortowania lub uprzednio posortowane i zwinięte w specjalny papier. Papier rolkowy na monety można otrzymać w swoim banku.

Można również wpłacać drobne ze skarbonek.

Przyjdź z dziećmi do swojego lokalnego banku w Światowym Dniu Oszczędzania. Tam młodzi oszczędzający mogą wpłacić pieniądze na swoją książeczkę oszczędnościową. W wielu branżach w Światowym Dniu Oszczędzania odbywają się różne imprezy i kampanie na temat oszczędzania.

Udostępnij wpis

Sprawdź także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *