Monitorujemy produkty finansowe specjalnie dla Ciebie

Jak założyć konto firmowe w kilka kroków

Jak założyć konto firmowe

Bez względu na to, jakiego rodzaju małą firmę prowadzisz, musisz w jak największym stopniu oddzielić swoje konta biznesowe od osobistych. Zakładając oddzielne konto bankowe dla swojej firmy, możesz łatwiej śledzić swoje wydatki biznesowe dla celów podatkowych i zaoszczędzić niezliczone godziny przygotowań w każdym kwartale. Prowadzenie oddzielnego konta firmowego ułatwia również rejestrowanie przychodów, śledzenie faktur i usprawnia zarządzanie firmą. Wiedząc, czego szukać w koncie biznesowym, możesz mieć pewność, że uzyskasz jak najwięcej korzyści ze swoich pieniędzy.

Jak założyć firmowy rachunek bankowy

Poniżej znajdziesz listę kroków potrzebnych do założenia konta firmowego. Postępuj zgodnie z nimi, a utworzenie pierwszego rachunku firmowego będzie bardzo proste.

1. Poszukaj specjalnych ofert lokalnych banków i unii kredytowych

Wiele banków oferuje premie gotówkowe, bezprowizyjne transakcje kartami kredytowymi i inne zachęty, aby przyciągnąć nowych klientów biznesowych. Skorzystanie z tych ofert zapewni Ci większą elastyczność i więcej pieniędzy do zainwestowania w prowadzenie firmy.

2. Odwiedź bank, w którym prowadzisz swoje osobiste konta czekowe i oszczędnościowe

Zapytaj o biznesowe rachunki bankowe, jakie posiada dana instytucja. W niektórych przypadkach, możesz być w stanie uzyskać lepszą ofertę, jeśli utrzymasz wszystkie swoje konta w tym samym banku lub unii kredytowej.

3. Porozmawiaj z kierownikiem oddziału banku, w którym masz swoje konta osobiste

Poproś o arkusz oprocentowania, który pokazuje aktualne oprocentowanie czeków firmowych i kont oszczędnościowych. Jeśli planujesz utrzymywać duże saldo na swoim koncie biznesowym, zarabianie na odsetkach może być miłą korzyścią.

4. Wybierz konto biznesowe, które najlepiej odpowiada Twoim potrzebom

Poszukaj konta, które nie pobiera opłat za prowadzenie lub za sprawdzenie. Upewnij się, że jesteś w stanie spełnić wymagania dotyczące minimalnego salda, aby uniknąć tych opłat za usługi.

5. Wypełnij wniosek o otwarcie rachunku bankowego dla firm

Upewnij się, że podałeś swój numer identyfikacyjny pracodawcy (EIN), jeśli został ci nadany. Jeśli Twoja firma jest firmą jednoosobową, zamiast numeru EIN możesz użyć swojego numeru ubezpieczenia społecznego.

6. Poczekaj kilka dni, aż pieniądze pojawią się na Twoim nowym koncie biznesowym

Sprawdź saldo, aby upewnić się, że pierwszy depozyt został zaksięgowany. Skontaktuj się z bankiem lub unią kredytową, jeśli w ciągu tygodnia od otwarcia konta nie otrzymałeś czeków i innych dokumentów dotyczących konta.

Udostępnij wpis

Sprawdź także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *