Bank PKO jest jednym z najpopularniejszych banków w Polsce. Sporo osób zarówno młodych jak i starszych decyduje się na założenie konta właśnie w banku PKO.
Na przykładzie Konta dla Młodych prezentujemy po kolei sposób zakładania konta przez Internet. Możesz dodatkowo skorzystać z naszych poleceń w przypadku konieczności otwarcia PKO Konta za Zero lub PKO Konta Bez Granic. Konto dla Młodych to konto dla osób w wieku 18-26 lat, Konto za Zero to proste konto prezentowane za pośrednictwem PKO BP, a Konto Bez Granic to płatne konto dla wymagających klientów. Jak wypełnić formularz programowy i otworzyć konto w PKO?
Jak otworzyć konto w banku PKO BP?
Poniżej znajdziesz instrukcję pokazującą jak założyć konto w banku PKO. Całość będzie przestawiona na schemacie Konta dla Młodych.
Przejdź na stronę PKO Bank Polski
Na samym początku musisz przejść na stronę banku. W tym celu przejdź na stronę banku. Możesz to zrobić, klikając TUTAJ.
Wybierz rodzaj konta
Kolejnym krokiem jest wybór odpowiedniego konta bankowego. My przedstwiamy ten proces na przykładzie Konta dla Młodych, jednak Ty możesz wybrać dowolne konto, które Cię interesuje. Dostępne są m.in.:
- PKO Konto za zero. Konto osobiste od 18 roku życia oferujące darmową kartę w przypadku min. 5 transakcji miesięcznie, darmowe wypłaty BLIKiem oraz wypłaty z bankomatów za granicą za darmo.
- PKO Pierwsze konto. Jest to konto bankowe przeznaczone dla młodzieży w wieku 13-18 lat. Jest w pełni darmowe jeśli wykonasz min. 2 transakcje kartą miesięcznie.
- PKO Konto dla młodych. To konto wybraliśmy. Przeznaczone jest dla osób w wieku 18-26 lat, wypłaty z bankomatów w Polsce i za granicą są za darmo, a karta jest w 100% darmowa, jeśli wykonasz przynajmniej 4 transakcje miesięcznie. Jest to polecane konto bankowe studentom.
- PKO Konto walutowe. Jeżeli chcesz założyć walutowe konto w banku PKO, to będzie to bardzo dobry wybór. Aż 10 walut i 0 zł za prowadzenie konta to bardzo dobra oferta.
- PKO Konto oszczędnościowe. W banku PKO możesz założyć kilka kont oszczędnościowych. Większość z nich oferuje dobre oprocentowanie i bonusy za regularne wpłacanie pieniędzy na konto.
Wypełnij i wyślij formularz
Gdy zdecydujesz się, jakie konto bankowe chcesz założyć w PKO BP, musisz wypełnić formularz swoimi danymi.
Przygotuj zatem dowód osobisty, PESEL, miejsce i datę urodzenia oraz imię i nazwisko matki. W dalszych etapach musisz podać swój numer telefonu, adres e-mail oraz adres zamieszkania. Na tej podstawie bank będzie się z Tobą kontaktował, a na adres przyjedzie kurier dostarczyć wszystkie niezbędne dokumenty.
Czekaj na dalsze instrukcje z banku
Jeśli wszystko zrobiłeś poprawnie, powinieneś otrzymać informację na swojego maila. Teraz pozostaje tylko czekać na kuriera, by ten dostarczył niezbędne dokumenty.
Co jeszcze zrobić?
Zanim dojedzie do Ciebie kurier, możesz sprawdzić, jak wygląda aplikacja mobilna IPKO pobierając ją ze sklepu play. Dzięki niej dostęp do konta będziesz mieć zawsze pod ręką i będziesz mógł wykonywać płatności bezgotówkowe z każdego miejsca na ziemi.
Tworzenie konta w PKO BP – Podsumowanie
Mamy nadzieję, że ten poradnik ułatwił Ci założenie konta w PKO Banku Polskim i prowadzenie rachunku będzie od dziś przyjemnością.
Jeżeli masz do nas jakieś pytania dotyczące założenia konta w PKO BP lub masz problem związany z formularzem, napisz do nas, z pewnością pomożemy 🙂