Monitorujemy produkty finansowe specjalnie dla Ciebie

Najlepsze konto bankowe dla dzieci i młodzieży

Konto młodzieżowe

Założenie konta bankowego dla dziecka to dobry pomysł, jeśli wszystkie inne kryteria pasują do młodego klienta. Na przykład, nie tylko prowadzenie konta powinno być darmowe, ale również karta do konta. Sprawdź, kiedy warto założyć rachunek bankowy dla dziecka i jakie jest najlepsze konto bankowe dla młodzieży.

Najlepsze konto bankowe dla młodzieży – na co zwrócić uwagę

Rachunki młodzieżowe z odsetkami od sald kredytowych. W większości przypadków jest to jednak tylko 0,5 procent lub mniej. Nie warto więc o nich wspominać. Niektóre banki regionalne płacą wyższe odsetki do określonych kwot maksymalnych. Korzystają z tego jednak tylko klienci z obszarów biznesowych poszczególnych banków.

Warto za to sprawdzić PKO konto junior, które oferuje wszystko, co powinno posiadać dobre konto bankowe.

Odpowiedni wiek dla konta dziecka

Nie ma idealnego momentu na założenie pierwszego rachunku bieżącego. Wiele banków w teście otwiera konta od urodzenia, inne tylko dla uczniów, a czasami dziecko musi mieć co najmniej dwanaście lat. W szczególności banki Direct, które nie mają oddziałów, otwierają nawet rachunki bieżące tylko dla osób pełnoletnich. O tym, kiedy dziecko jest gotowe na własne konto, najlepiej decydują rodzice na podstawie rozwoju dziecka. Zrzeszenie branżowe Deutsche Kreditwirtschaft zaleca: „Dzieci od dwunastego roku życia zazwyczaj są w stanie dysponować własnymi pieniędzmi na własną odpowiedzialność.” Rodzice mogliby regularnie przelewać comiesięczne kieszonkowe na konto dziecka za pomocą zlecenia stałego, a młodzi ludzie uczyliby się w ten sposób obsługi konta i karty.

Rodzice muszą towarzyszyć przy otwieraniu konta młodzieżowego

Z reguły oboje rodzice udają się z dzieckiem do oddziału w celu otwarcia rachunku – jeśli to możliwe, po wcześniejszym umówieniu się na spotkanie. Tam wszyscy muszą się wylegitymować. Niektóre pozwalają jednemu z rodziców na otwarcie konta z dzieckiem, a drugiemu na podpisanie umowy w kolejnych dniach. Dla innych wystarczy, jeśli jeden z rodziców przyniesie pełnomocnictwo od drugiego do otwarcia konta.

Możliwość korzystania z bankowości internetowej

Przy otwieraniu konta młodzi ludzie mogą zdecydować się na korzystanie z konta przez Internet. W sumie 188 modeli kont oferuje co najmniej jedną bezpłatną procedurę bankowości internetowej: Konta dla młodzieży z bezpłatną bankowością internetową. Wiele banków posiada również aplikację bankową, za pomocą której można sprawdzać salda kont, śledzić transakcje, dokonywać przelewów i być informowanym o każdym ruchu na koncie. Dane dostępowe do konta i karty debetowej wysyłane są oddzielną przesyłką pocztową, co z reguły trwa około dziesięciu dni. Dzięki plastikowej karcie młodzi ludzie mogą płacić w sklepach, a także wypłacać pieniądze – nawet za granicą. Na początku, rodzice mogą ustalić maksymalne kwoty tygodniowe lub miesięczne dla wypłat gotówki na wielu kontach młodzieżowych.

Brak kredytu w rachunku bieżącym dla młodych ludzi

Nie ma niebezpieczeństwa, że młody człowiek wyda więcej, niż pozwala na to jego konto. Wszystkie banki oferują rachunki bieżące dla osób niepełnoletnich wyłącznie na zasadzie kredytu. Kredyt w rachunku bieżącym, w którym konto staje się czerwone, jest dostępny tylko dla dorosłych – i zazwyczaj tylko wtedy, gdy mają oni regularne dochody.

Karty kredytowe na wyjazdy zagraniczne

Istnieje również karta kredytowa do rachunku bieżącego dla osób niepełnoletnich – jest to wówczas przedpłacona karta kredytowa na zasadzie kredytu: posiadacz rachunku może wydać tylko tyle, ile wcześniej doładował na kartę. Tylko nieliczne banki nie mają tej oferty. W sumie 52 rachunki, karta kredytowa prepaid jest bezpłatna bez żadnych ograniczeń: Rachunki młodzieżowe z bezpłatną kartą kredytową prepaid. W przeciwnym razie, zakres jest od 9,90 do 42 złotych rocznie.

Przedpłacone karty kredytowe są dobrym rozwiązaniem dla dzieci i młodzieży na wycieczkach. Rodzice mogą doładować karty pieniędzmi z domu, jeśli saldo jest niewystarczające. Czasami można je wykorzystać do bezpłatnej wypłaty gotówki z bankomatów.

Udostępnij wpis

Sprawdź także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *