Monitorujemy produkty finansowe specjalnie dla Ciebie

Najlepsze konto firmowe – jak wybrać?

Najlepsze konto firmowe

Porównanie kont biznesowych pomoże Ci znaleźć odpowiednie konto biznesowe dla Twoich osobistych życzeń i celów. Opłaty roczne, koszty za księgowanie lub wypłatę pieniędzy to jedne z najważniejszych cech kont biznesowych. Niektóre banki oferują na przykład konta firmowe bez opłat rocznych, z szybkim otwarciem konta i bankowością telefoniczną. Porównaj w prosty i wygodny sposób warunki różnych operatorów i znajdź najlepszą ofertę dla swoich indywidualnych potrzeb.

Co to jest konto firmowe?

W przypadku przychodów i wydatków związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej pojawia się pytanie o inny rachunek, przez który przelewane są środki wyłącznie na cele zawodowe. Służy on do umożliwienia freelancerom, osobom samozatrudnionym oraz firmom ścisłego oddzielenia wydatków prywatnych od służbowych. Konto to nazywane jest kontem firmowym lub biznesowym.

Czy posiadanie konta firmowego jest obowiązkowe?

Nie, konto firmowe jest obowiązkowe tylko dla firm. Freelancerzy nie mają obowiązku wprowadzania takich kont.

Ile kosztuje konto biznesowe?

To, jak wysokie okażą się opłaty za konto firmowe, zależy od dostawcy i usług z nim związanych. Jeśli szukasz po prostu odpowiednika konta prywatnego, to znajdziesz oferty w bankach direct, za które nie pobierane są żadne opłaty.

Jeśli jednak szukasz konta biznesowego, które oferuje dodatkowe usługi, takie jak możliwość regularnego wpłacania gotówki lub otwierania kont walutowych, naliczane są opłaty. Opłaty za prowadzenie konta dla klientów biznesowych wynoszą zazwyczaj od 5 do 30 złotych miesięcznie.

Jaka jest różnica między kontem firmowym a prywatnym?

Rachunek firmowy różni się od rachunku prywatnego przede wszystkim tym, że w bankach jest przeznaczony do prowadzenia działalności gospodarczej. Jest to również klasyczny rachunek bieżący, z którego można dokonywać przelewów, monitorować wpływy i pobierać pieniądze. Podobnie jak w przypadku zwykłego rachunku bieżącego, z rachunku biznesowego można korzystać również przez Internet.

Różnica między tymi dwoma rachunkami polega na przepisach dotyczących ochrony konsumenta, które zapewniają większą przejrzystość w przypadku prywatnego rachunku bieżącego niż w przypadku rachunku firmowego. Kolejna różnica polega na tym, że bank ma prawny obowiązek przechowywania wyciągów z konta i rachunków przez dziesięć lat. W przypadku wyciągów z kont prywatnych jest to mniej.

Jakie dokumenty są potrzebne do otwarcia konta biznesowego?

Dokumenty potrzebne do otwarcia konta firmowego zależą od danej formy prawnej. Z reguły przy otwieraniu rachunku firmowego wymagane są następujące dokumenty:

 • Dokument tożsamości
 • Numer rejestracyjny lub podatkowy przedsiębiorstwa
 • Informacje o BIK
 • Zaświadczenie o dochodach z ostatnich kilku miesięcy
 • Umowy rachunku
 • Wyciągi bankowe z konta prywatnego
 • W przypadku korporacji – wpis do rejestru handlowego, poręczenia wspólników, a w przypadku nowej spółki – uwierzytelnione odpisy umowy spółki.
 • W przypadku spółek osobowych – umowa spółki.

Jeśli nie jesteś pewien, jakie dokładnie dokumenty są wymagane w Twoim przypadku, powinieneś skontaktować się z bankiem, w którym chcesz otworzyć rachunek firmowy lub sprawdzić ich stronę internetową. Możliwe jest również otwarcie i założenie konta biznesowego online w nowym banku. Jest to zazwyczaj szybsze i mniej skomplikowane niż otwieranie z wizytą w oddziale banku i stosami papierowych dokumentów. Nawet jeśli rozważasz zamknięcie swojego obecnego konta biznesowego i przejście do innego dostawcy, warto rozważyć tę alternatywę.

Jak znaleźć najlepsze konto firmowe?

Aby znaleźć optymalne konto biznesowe, należy również dowiedzieć się czegoś o dostawcy. Ważne jest również, czy konto firmowe pasuje do formy prawnej firmy. W zależności od tego, jak ważne w danej firmie są przelewy gotówkowe, należy rozważyć, jak wysokie są koszty wpłat i wypłat gotówki na danym koncie.

Jaka jest zależność pomiędzy całkowitym kosztem rachunku a planowanym wolumenem transakcji? Jeśli ważne jest dla Państwa doradztwo i finansowanie, powinni Państwo sprawdzić, czy instytucja kredytowa oferuje takie usługi. Interesujące jest również to, jakie dodatkowe funkcje są oferowane z kontem biznesowym.

Dla kogo przydatne jest najlepsze konto firmowe?

Dla każdej osoby prowadzącej własną działalność gospodarczą lub wykonującej wolny zawód, ale także dla spółek osobowych lub partnerskich, konto firmowe ma z zasady sens. Im bardziej złożone są finanse firmy, tym ważniejsze jest konto firmowe, ponieważ oddzielenie spraw prywatnych od służbowych prowadzi na przykład do lepszego przeglądu sytuacji.

Czy mogę zmienić istniejące konto biznesowe?

W zasadzie konto firmowe można zmienić tak samo jak prywatne konto bieżące. W zależności od wielkości firmy, różny może być również nakład pracy potrzebny do zmiany konta.

Jak korzystać z porównarki Kont Biznesowych

Porównanie kont biznesowych zapewnia szybki i łatwy przegląd wszystkich możliwych kont biznesowych. Każdy zainteresowany znajdzie tutaj konto biznesowe, które spełni jego osobiste wymagania. Po pierwsze, masz wybór: Czy chcesz wybrać określone kategorie kont biznesowych? Czy tylko one powinny być wyświetlane? Możesz wybrać pomiędzy:

 • Rodzaj działalności
 • Wielkość przedsiębiorstwa
 • Rezerwacje na miesiąc
 • Karta kredytowa
 • Inne
 • Filtruj według typu firmy
 • Filtrowanie według rodzaju działalności jest bardzo ważne, ponieważ najlepsze dostępne konto biznesowe różni się znacznie w zależności od rodzaju

Jak mogę otworzyć konto firmowe?

Konta biznesowe można otworzyć za pomocą linku na stronie szczegółów operatora. Otwarcie wymaga jedynie wypełnienia formularza online i przesłania go. Często konto otwierane jest już po kilku minutach i można rozpocząć konfigurację konta zgodnie z własnymi potrzebami.

Dlaczego skuteczne porównanie kont firmowych jest tak ważne?

Konta firmowe to złożone produkty z wieloma opcjami, które spełniają wszystkie scenariusze postępowania z pieniędzmi. Dobra porównywarka powinna odpowiednio wyświetlać konta i posiadać niezbędne opcje filtrowania. Niestety, w sieci można znaleźć wiele kalkulatorów, które nie spełniają tych wymagań. Często na liście znajduje się również zbyt mało kont firmowych. Dobry kalkulator porównawczy spełnia następujące kryteria:

Liczba oferowanych kont biznesowych jest możliwie jak największa i obejmuje konta biznesowe z różnych instytucji.
Zestawienie jest ważone według indywidualnych preferencji. Priorytetami mogą być: Opłaty za prowadzenie konta, opłaty za wypłatę gotówki, usługi dodatkowe, inne cechy.
Powinna istnieć możliwość wyszukania odpowiedniego konta biznesowego na podstawie wielu parametrów. Dziś już żaden konsument nie musi wybierać, raczej każdy może wybrać „swoje” konto firmowe.

Podsumowanie

Ludzie mają bardzo różne wymagania dotyczące swoich kont biznesowych. Czasami potrzebują również karty kredytowej lub innych dodatkowych usług. W innych przypadkach konto służy głównie do wypłaty gotówki, która powinna być więc jak najtańsza lub nawet bezpłatna. Ale są też ludzie biznesu, którzy potrzebują kart z bardzo kompleksowymi usługami. W idealnej sytuacji każdy użytkownik wybiera te cechy konta, które są dla niego ważne, a następnie poprzez porównanie kont biznesowych otrzymuje naprawdę optymalny wynik. Nasz portal porównawczy wspiera ten typ wyszukiwania; bezpośrednie kryteria wykluczenia lub must have są również zdefiniowane z korzyścią dla konsumentów.

Udostępnij wpis

Sprawdź także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *