Monitorujemy produkty finansowe specjalnie dla Ciebie

Pożyczka bez dochodów – jak dostać?

pożyczka bez dochodu

Zwłaszcza jako młoda osoba bez stałego zatrudnienia lub jako młody przedsiębiorca czy freelancer, trudno jest uzyskać kredyt w banku. Dla banków wnioski od takich grup osób mieszczą się w kategoriach „kredyt bez zaświadczenia o dochodach” lub „kredyt bez stałego dochodu” i w większości przypadków nie będą rozpatrywane pozytywnie.

Brak dochodu lub brak stałego dochodu nie oznacza jednak, że dana osoba nie zarabia żadnych pieniędzy. Tylko banki często postrzegają takie cechy jako kryterium wykluczające, podczas gdy bank bierze pod uwagę wiele innych kryteriów zdolności kredytowej i dlatego może nadal być w stanie udzielić pożyczki bez dochodów lub o stałym dochodzie. Złóż wniosek teraz o pożyczkę bez zaświadczeń o zarobkach lub dochodach.

Gdy kredytobiorcy nie spełniają wymagań banku

W życiu zdarzają się sytuacje, kiedy ludzie potrzebują pieniędzy szybko i pilnie i z tego powodu decydują się na zaciągnięcie pożyczki dla firm. Pierwszym portem, do którego można się zwrócić w takich przypadkach, jest zazwyczaj bank. Aby banki miały pewność zwrotu pożyczonego kapitału, wymagają od swoich kredytobiorców zabezpieczeń. Powszechną formą zabezpieczenia jest zaświadczenie o dochodach, które może być dostarczone w formie odcinków wypłaty lub umowy o pracę. Co zrobić, jeśli to zabezpieczenie nie jest dostępne? Uzyskanie kredytu w banku bez dochodów jest w większości przypadków niemożliwe. W bankach jednak nadal masz spore szanse na otrzymanie pożyczki bez zaświadczenia o dochodach. Dlatego w wielu bankach szansę na uzyskanie pożyczki mają również grupy osób, które często są z góry odrzucane przez banki z powodu braku zaświadczenia o dochodach, takie jak założyciele, studenci czy freelancerzy.

Pożyczki bez stałego dochodu dla studentów

Banki oferujeją różnym grupom osób możliwość wzięcia pożyczki bez zaświadczenia o dochodach. Należą do nich na przykład studenci, którzy z definicji uznawani są za bezrobotnych i nie mogą przedstawić zaświadczenia o dochodach lub wynagrodzeniu, co dla banków stanowi twarde kryterium wykluczenia. Nie oznacza to jednak, że takie grupy osób nie mogą zarobić na spłatę kredytu. W wielu bankach, nadal mogą wziąć pożyczkę bez zaświadczenia o zarobkach, jeśli inne czynniki wystarczającej zdolności kredytowej są podane.

Kredyt dla studentów

Częstym scenariuszem, w którym studenci potrzebują pieniędzy tak szybko, jak to możliwe, czyli mikropożyczki lub błyskawicznej pożyczki, jest przeprowadzka w trakcie studiów. Najbardziej oczywistym pożyczkodawcą w takich przypadkach jest zazwyczaj bank. Jednak studenci rzadko mogą liczyć na uzyskanie pożyczki w bankach bez zaświadczenia o zarobkach, ponieważ banki zazwyczaj nie udzielają pożyczek bez stałego dochodu. Alternatywę stanowią firmy oferujące pożyczki P2P. Studenci często nie muszą przedstawiać zaświadczenia o zarobkach, ale również o wynikach pracy, aby otrzymać pożyczkę. Ponieważ wiele innych kryteriów zdolności kredytowej jest uwzględnianych we wstępnym sprawdzeniu, studenci również mają spore szanse na otrzymanie pożyczki. W wielu przypadkach mała pożyczka bez dochodów lub bez zaświadczeń o dochodach może być gotowa do wypłaty już po 24 godzinach. Złóż wniosek o pożyczkę dla studentów już teraz!

Pożyczka online dla osób samozatrudnionych bez zaświadczeń o dochodach

Osoby pracujące na własny rachunek również należą do grupy osób, które mogą zaciągnąć kredyt bez zaświadczeń o dochodach. Dowodem dochodów dla osób samozatrudnionych są dwa ostatnie roczne sprawozdania finansowe lub dwa ostatnie rozliczenia podatku dochodowego. Jednakże, jeśli nadal jesteś na początku swojej działalności na własny rachunek, nie jesteś w stanie dostarczyć tych dowodów. Ale właśnie w tym czasie ludzie, którzy marzą o zbudowaniu nowej egzystencji zawodowej, często potrzebują kapitału początkowego, aby móc rozwinąć swój biznes.

Jeśli ktoś wybierze bank jako dostawcę pożyczki online, napotka na pewne trudności. Zwrócenie się do banku z prośbą o „kredyt bez regularnych dochodów” jako osoba prowadząca własną działalność gospodarczą lub samozatrudniona zazwyczaj kończy się rozczarowaniem. Bank sprawdza zdolność kredytową dzięki czemu teoretycznie pożyczka od osoby prywatnej jest możliwa bez zaświadczenia o dochodach czy zarobkach.

Pożyczki dla przedsiębiorców, którzy nie posiadają dochodu

Szczególnie założyciele często stają przed trudnym wyzwaniem przekonania banku do swoich planów w celu uzyskania kredytu. Uzyskanie kredytu bez miesięcznego dochodu jest często wykluczone w bankach. Jednak szczególnie w fazie rozruchu ważne jest, aby szybko uzyskać wymagany kapitał i móc w nieskomplikowany sposób zaciągnąć kredyt na rozpoczęcie działalności. Rozwiązaniem w takich przypadkach może być błyskawiczna pożyczka bez zaświadczeń o dochodach. Dzięki alternatywnemu modelowi, nasz internetowy rynek kredytowy daje również szansę na uzyskanie kredytu grupom osób, które często są od początku odrzucane przez banki, takim jak osoby samozatrudnione, freelancerzy czy założyciele. Złóż wniosek teraz o pożyczkę online bez zaświadczeń o dochodach!

Czy banki organizują pożyczki dla osób bez pracy?

Pożyczka powinna być wykorzystywana do realizacji projektów i życzeń, a nie prowadzić do poważnych zatorów finansowych. Jeśli jednak udało Ci się wyjść z bezrobocia, możesz ubiegać się o pożyczkę w wielu bankach – nawet podczas okresu próbnego. Możesz również ubiegać się o pożyczkę bez dochodu, ponieważ nadal możliwe jest uzyskanie pożyczki z platformy pożyczkowej, ponieważ niektóre z nich nie określają zdolności kredytowej tylko na podstawie regularnych dochodów.

Dlatego też nie przyjmuje się bezrobotnych, którzy nie zarabiają żadnych pieniędzy. Ponadto, bank daje Ci szansę na uzyskanie pożyczki „bez pytania”, ponieważ niektóre pożyczki nie są przeznaczone na konkretny cel. Możesz dodać opis do swojego projektu pożyczkowego i pokazać potencjalnym inwestorom, na co chcesz przeznaczyć kapitał. Nie są Państwo jednak do tego w żaden sposób zobowiązani. To, na co weźmiesz pożyczkę i czy chcesz wykorzystać pieniądze na jeden lub więcej projektów, jest wyłącznie Twoją decyzją. Jednakże, jako rynek kredytowy online, banki wymagają podania pewnych danych osobowych w celu ustanowienia bezpiecznego i renomowanego pośrednictwa w udzielaniu pożyczek pomiędzy Tobą a inwestorami. Dotyczy to np. informacji o miejscu zamieszkania lub wykonywanym zawodzie.

Udostępnij wpis

Sprawdź także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *