Monitorujemy produkty finansowe specjalnie dla Ciebie

Pożyczka na 60 dni dla każdego

Pożyczka na 60 dni

Kredyt krótkoterminowy – co to właściwie jest? Każdemu może się zdarzyć, że pojawią się niespodziewane wydatki i nasza elastyczność finansowa wymknie się spod kontroli. Może się zdarzyć, że rachunek musi być zapłacony w krótkim czasie lub konieczna jest naprawa pojazdu, który jest niezbędny do pracy.

Jeśli nie jesteś finansowo przygotowany na takie sytuacje, potrzebujesz sposobów na zwiększenie swojej płynności finansowej w krótkim czasie. Z reguły w takim przypadku korzystanie z kredytu staje pod znakiem zapytania.

Klasyczne pożyczki ratalne mają jednak ograniczone zastosowanie jako rozwiązanie dla pożyczki, która jest potrzebna tylko na krótki okres czasu. Dzieje się tak dlatego, że często są one związane z minimalnymi kwotami kredytu i minimalnymi terminami, które nie są wymagane. Z drugiej strony istnieje kredyt w rachunku bieżącym, który jednak ze względu na wysokie oprocentowanie i tryb spłaty niesie ze sobą niebezpieczeństwo szybkiego zadłużania się.

Trzecią alternatywą jest tak zwana pożyczka krótkoterminowa, która może być najlepszym sposobem na pokonanie wąskiego gardła finansowego, jeśli starannie wybierzesz odpowiedniego dostawcę spośród wszystkich trzech alternatyw.

Co to jest pożyczka krótkoterminowa?

Powód, dla którego taka pożyczka krótkoterminowa może być traktowana jako opcja pomostowa dla wąskiego gardła finansowego, wynika z konstrukcji takiej oferty pożyczkowej. Na przykład, kwota ogólnie dostępnego kredytu jest ograniczona do maksymalnie 600 PLN – 1500 PLN. Jednak kwota kredytu, który można uruchomić, często zaczyna się już od 50-100 złotych w zależności od dostawcy.

Ponadto, warunki takich pożyczek są często ograniczone do maksymalnego okresu 60-90 dni, co ostatecznie wyjaśnia termin pożyczka krótkoterminowa.
Ponadto pożyczki o tak krótkim okresie spłaty nie są spłacane w formie kilku równomiernie wysokich rat miesięcznych, jak to ma miejsce w przypadku tradycyjnej pożyczki ratalnej, ale w formie jednorazowej spłaty wraz z naliczonymi odsetkami na koniec okresu kredytowania.

Ile kosztuje pożyczka krótkoterminowa na 60 dni?

Oprocentowanie pożyczki krótkoterminowej jest podobne do oprocentowania zwykłej pożyczki ratalnej – różni się w zależności od dostawcy. Istnieją jednak dostawcy, którzy często oferują 0% stopy procentowej, zwłaszcza dla nowych klientów. Biorąc to pod uwagę, w połączeniu z krótkim okresem spłaty, oferty te są bez wątpienia bezkonkurencyjne dla pokonania wąskiego gardła płynności finansowej i są preferowane w stosunku do każdej innej oferty kredytowej.

Ogólnie rzecz biorąc, oprocentowanie pożyczek krótkoterminowych wynosi od 7,95% do 13,5%. Należy zauważyć, że choć same stopy procentowe brzmią wysoko, końcowe obciążenie odsetkami jest bardzo niskie.
Na przykład, jeśli weźmiesz pożyczkę w wysokości 600 złotych z oprocentowaniem 10,36% w skali roku i okresem spłaty 30 dni, będziesz musiał zapłacić tylko 5,11 złotych odsetek.

Kto może ubiegać się o pożyczkę krótkoterminową?

Zasadniczo pożyczki krótkoterminowe są dostępne dla każdego konsumenta, który zasadniczo spełnia następujące wymagania:

  • Minimalny wiek 18 lat
  • Miejsce zameldowania w Polsce
  • Dowód posiadania rachunku bieżącego w banku działającym na terenie Polski
  • Dowód regularnego otrzymywania pieniędzy (wymagana kwota różni się w zależności od kredytodawcy)
  • Brak skrajnie obciążonej zdolności kredytowej

Uwaga: Podmioty udzielające pożyczek krótkoterminowych stosują różne standardy oceny, zwłaszcza w odniesieniu do tematu „dochód minimalny” i oceny BIK. Ważne jest, aby uzyskać informacje od dostawców przed zaciągnięciem takiej pożyczki.

Jak szybko wypłacana jest pożyczka krótkoterminowa na 30 lub 60 dni?

Ci, którzy znaleźli się w finansowym wąskim gardle, zazwyczaj potrzebują pożyczki w bardzo krótkim czasie. W związku z tym, przy wyborze odpowiedniego dostawcy pożyczki krótkoterminowej, szybkie przetwarzanie i wypłacanie pożyczki ma szczególne znaczenie. Doświadczenie pokazuje jednak, że istnieją w tym względzie znaczne różnice między świadczeniodawcami.

Wiadomo, że czas przetwarzania wynosi od 4 do 14 dni. Firmy udzielające pożyczek krótkoterminowych oferują również tzw. ekspresowe wypłaty, ale często wiążą się one z odpowiednimi opłatami.

Dlatego też, przed zaciągnięciem pożyczki krótkoterminowej, ważne jest, aby dowiedzieć się od pożyczkodawcy, jak długo potrwa przetwarzanie pożyczki i jak długo potrwa otrzymanie ostatecznej płatności.

Zestawienie kredytów krótkoterminowych

Mimo że pożyczki krótkoterminowe są często krytykowane, stanowią one atrakcyjną opcję w sytuacjach, gdy konieczne jest zapewnienie dodatkowej płynności finansowej w krótkim czasie i tylko na krótki okres.

W obiektywnym porównaniu kredyty te są zdecydowanie korzystniejsze, a przede wszystkim atrakcyjniejsze niż zwykle stosowany kredyt w rachunku bieżącym, ponieważ są one bardziej wiążące pod względem obowiązujących zasad, takich jak spłata itp.

Udostępnij wpis

Sprawdź także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *